Profile ocynkowane - charakterystyka i zastosowanie
Profile ocynkowane - charakterystyka i zastosowanie

Proces powstawania profili ocynkowanych.

Profile ocynkowane to nic innego jak kształtowniki zamknięte, które wykonywane są z blachy ocynkowanej w gatunku DX51+Z275. Zostaje ona wygięta na kształt profilu a następnie zgrzewana. Miejsce zgrzewania nazywane jest szwem. Ze względu na sposób produkcji wyróżniamy dwa rodzaje profili ocynkowanych: profile ze szwem napylonym oraz profile ze szwem nienapylonym. Szew napylony to dodatkowa warstwa ocynkowania, w miejscu które było zgrzewane. Szew nienapylony to nic innego jak surowa stal w miejscu zgrzewania. Warstwa cynku, która pokrywa profile ocynkowane mieści się w normie Z100-Z140.

Które profile ocynkowane wybrać?

Przy wyborze profili ocynkowanych najważniejsze jest ich przeznaczenie. Jeśli mamy w planach malowanie proszkowe profili lub malowanie farbą poliwinylową to najlepszym wyborem będą kształtowniki ze szwem nienapylonym. Zapewni to lepszą przyczepność farby, która jest wystarczającym środkiem ochronnym przed korozją. Ten typ profili chętnie wybierany jest przez montażystów ogrodzeń.

Profile ze szwem napylonym są z zewnątrz całkowicie zabezpieczone przed korozja. Jedynie szew wewnątrz pozostaje surowy. Ten model profilu ocynkowanego jest wysokiej jakości elementem konstrukcyjnym. Wykorzystuje się go przy budowach bilbordów czy konstrukcji pod podesty. Profile ze szwem napylonym można również używać jako słupki ogrodzeniowe.

Wymiary profili ocynkowanych.

Wariantów profili ocynkowanych jest bardzo dużo. W naszej hurtowni najszerszym profilem jest profil ocynkowany 120x20 mm. Występuje on ze ścianką o grubości 1,2 milimetra. Stosuje się go przy budowie ogrodzeń jako poprzeczne belki przy przęsłach palisadowych. Przez swoje wymiary często nazywany jest deską metalową.

Profile ocynkowane z najgrubszą ścianką jaką można spotkać w sklepie profileocynkowane.com.pl to profil 100x100 mm, którego ścianka ma grubość 3 milimetry. Jest to profil typowo konstrukcyjny o dużej wytrzymałości. Można go zakupić w sztangach 6 lub 7-mio metrowych.

Najpopularniejszym z profili ocynkowanych, które wybierają nasi klienci jest profil 60x40 mm. Występuje w trzech wariantach: ze ścianką 1.25 mm, 1.5 mm oraz 2 mm. Jego głównym przeznaczeniem są słupki ogrodzeniowe. W naszej ofercie znajdziecie gotowe słupki o wymiarach 2000 mm, 2200 mm oraz 2400 mm. W celu zabezpieczenia elementów przed deszczem stosuje się plastikowe zaślepki słupka. Dzielimy je na wewnętrzne oraz zewnętrzne. Po nałożeniu takiego kapturka woda nie dostaje się do środka słupka. Dzięki temu niwelujemy ryzyko powstawania rdzy.

Dlaczego wybieram profileocynkowane.com.pl?
30 lat doświadczenia

Ponad 30 lat doświadczenia
w sprzedaży stali

Kilkanaście tysięcy zadowolonych klientów

Kilkanaście tysięcy zadowolonych
klientów biznesowych.

Bezpieczne zakupy w sieci

Gwarancja bezpiecznych
zakupów w sieci.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl