Zadzwonimy do Ciebie, aby ustalić koszt wysyłki i potwierdzić zamówienie.

Negocjacje cen możliwe przy zamówieniach powyżej 10 000 pln.

Ogrodzenie drewniane czy metalowe? Które sprawdzi się lepiej?
Ogrodzenie drewniane czy metalowe? Które sprawdzi się lepiej?

Ogrodzenie drewniane czy metalowe?

Wybierając ogrodzenie warto najpierw zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy, czy ogrodzenie powinno być przede wszystkim wysokie i szczelne, tak aby jak najmniej było przez nie widać, czy też wolimy, aby pełniło funkcję estetyczną i ozdobną i niekoniecznie musi być wysokie czy szczelne. Bez względu na to, jaki rodzaj ogrodzenia wybierzemy musi być ono solidnie wykonane i dobrze komponować się z aranżacją domu i posesji. Ogrodzenie można zbudować samodzielnie lub zlecić to specjalistom. Coraz częściej można już kupić gotowe elementy ogrodzeń np. profile ocynkowane czy panele ogrodzeniowe. Podejmując decyzję o budowie ogrodzenia, trzeba zastanowić się, czy układ profili ogrodzenia powinien być pionowy czy poziomy oraz jaki powinien być stopień wypełnienia ogrodzenia np. pełny lub ażurowy. Ważna będzie też stylistyka i kolor ogrodzenia. Przede wszystkim jednak trzeba wybrać materiał, z jakiego powinno być wykonane ogrodzenie. Będzie to miało wpływ na trwałość konstrukcji czy też jej właściwości.

Ogrodzenia drewniane

Dużą zaletą ogrodzeń drewnianych jest też to, że takie ogrodzenie będzie bardziej przyjazne środowisku. Dzięki coraz to lepszej jakości drewna, z którego wykonywane są ogrodzenia, drewniany płot będzie prezentował się estetycznie. Takie ogrodzenie dobrze się sprawdzi w wielu sytuacjach i będzie pasowało do budynków w różnym stylu, zarówno nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym, gdyż łatwo komponuje się z różnymi materiałami użytymi do wykończenia elementów ogrodu. Ogrodzenie drewniane nie tylko pięknie wygląda, ale również skutecznie chroni przed hałasem. Jest też stosunkowo tanie i łatwe w wykonaniu. Minusem ogrodzeń drewnianych jest z kolei to, że wymagają one częstej konserwacji np. malowania. Dodatkowo ogrodzenie drewniane jest słabo odporne na działanie wilgoci czy słońca. Może się też na nim pojawić np. pleść czy szkodniki.

Zalety ogrodzeń metalowych

Alternatywą dla ogrodzeń drewnianych będzie ogrodzenie metalowe, najczęściej wykonane z aluminium lub ze stali.  Takie ogrodzenie będzie najbardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Nowoczesne modele ogrodzeń metalowych mają dodatkowo zabezpieczenia antykorozyjne. Zaletą ogrodzeń metalowych jest też łatwość ich montażu i stosunkowo niski koszt. Ogrodzenia metalowe mogą przybierać różną formę i tym samym łatwo je dostosować do swoich preferencji, tak aby pasowały stylem do budynku i ogrodu. Kupując ogrodzenie metalowe warto zwrócić uwagę na grubość drutu. Im grubszy drut, tym ogrodzenie będzie stabilniejsze i dłużej przetrwa w nienaruszonym stanie. Ogrodzenia metalowe mogą być bardziej klasyczne i zachowywać prostą formę z niewielką liczba zdobień lub prezentować bardziej nowoczesny styl, zgodnie z aktualnie panującymi w architekturze i aranżacji trendami np. oryginalnym dekorem czy rzeźbieniami. Ogrodzenia metalowe stanowią zazwyczaj bardzo ozdobne ogrodzenia. Warto pamiętać, że ogrodzenia ułożone poziomo lepiej sprawdzą się przy niskich budynkach, z płaskimi dachami, a pionowe do budynków wysokich, ze spadzistymi dachami. Budując ogrodzenie metalowe, warto postawić na ogrodzenie z zastosowaniem profili ze stali ocynkowanej, która posiada właściwości, które dodatkowo chronią przed korozją. Stal ocynkowana jest też dużo bardziej wytrzymała i odporna np. na wilgoć.

Ogrodzenie w formie paneli

Coraz większą popularnością cieszą się panele ogrodzeniowe, będące najlepszą alternatywą dla ogrodzeń siatkowych. Panele ogrodzeniowe wykonane są ze stali ocynkowanej i są bardzo trwałe. W dodatku w przypadku jakiegoś uszkodzenia wystarczy wymienić jedynie uszkodzony fragment. Ogrodzenie w formie paneli nie wymaga więc wielu prac konserwacyjnych i  pozostanie w dobrym stanie przez bardzo długi czas. Niewątpliwą zaletą ogrodzenia panelowego jest łatwość montażu. Są to całe systemy, które przymocowuje się za pomocą śrub do dołączonych do zestawu słupków. Zazwyczaj producenci dołączają instrukcję samodzielnego montażu, co sprawia, że każdy poradzi sobie z ich montażem. Panele ogrodzeniowe to bardzo modny rodzaj ogrodzenia, gdyż prezentują się bardzo nowocześnie i estetycznie. Na rynku duży jest też ich wybór jeśli chodzi o kolor, wzory czy wysokość. Do najpopularniejszych należą ogrodzenia panelowe grafitowe, zielone, brązowe czy czarne. Nowością są panele ogrodzeniowe w 3D. Charakteryzują się one innych układem drutów na panelu, które wygięte są w literę V, co sprawia, że świetnie się prezentują zapewniając oryginalny i elegancki rodzaj ogrodzenia. Zaletami ogrodzenia panelowego są też przystępna cena, estetyczny wygląd, duża odporność oraz niewielka waga. Dodatkowo panele ogrodzeniowe dają możliwość zastosowania podmurówki.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl