Zadzwonimy do Ciebie, aby ustalić koszt wysyłki i potwierdzić zamówienie.

Negocjacje cen możliwe przy zamówieniach powyżej 10 000 pln.

Narzędzia do obróbki metalu
Narzędzia do obróbki metalu

Narzędzia do obróbki metalu

Kiedy pracujesz z metalem, ważne jest, aby wiedzieć, jakie narzędzia są potrzebne. Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej używanych narzędzi do obróbki metalu:

Dłuta

Dłuta są narzędziem do obróbki metalu używanym do cięcia, kształtowania lub usuwania kawałków metalu. Istnieje wiele różnych rodzajów dłut, które występują w różnych kształtach i rozmiarach. Mogą być wykonane ze stali lub stali wysokowęglowej, w zależności od potrzeb i preferencji.

Dłuta pozwalają na cięcie metalu na różne sposoby:

  • Dłuto płaskie - Ten typ dłuta służy do zwężania krawędzi i spłaszczania powierzchni na płaskich przedmiotach takich jak blachy czy pręty. Jest to również doskonałe narzędzie do wykonywania prostych zgięć lub kątów w blachach, gdy nie ma się do dyspozycji elektronarzędzi na stanowisku pracy!

  • Dłuto z okrągłym nosem - Ten typ narzędzia jest przydatny do wycinania otworów w okrągłym materiale z równym promieniem wokół nich. Okrągły nos ułatwia utrzymanie ostrza w jednej linii z dowolną powierzchnią lub krzywą, z którą pracujesz, bez przypadkowego zsunięcia się z kursu podczas użytkowania.

Pilniki i papier ścierny

Pliki, piły i papier ścierny są używane do kształtowania metalu.

  • Papier ścierny jest używany do wygładzania, ostrzenia i czyszczenia powierzchni metalu. Może być stosowany na płaskich lub zakrzywionych powierzchniach. Papier ścierny może być gładszy (np. do wygładzania zarysowań) lub gruby, gruboziarnisty ( np. do usuwania większych ilości materiału).

  • Pilniki są używane do usuwania nadmiaru materiału z kawałka metalu poprzez podążanie za linią konturu. Pilniki są również używane do usuwania zadziorów wzdłuż krawędzi części stalowych, gdy zostały one przycięte nożycami, dzięki czemu gotowy produkt będzie wyglądał schludnie i profesjonalnie.

Szczypce

Szczypce to rodzaj narzędzia ręcznego, które służy do trzymania, obracania i cięcia materiałów takich jak drut, blacha, rury i kable. Istnieją różne rodzaje szczypiec do różnych celów. Szczypce mogą być używane w wielu branżach, w tym w elektronice i budownictwie.

Do najczęstszych typów szczypiec należą:

  • Obcinaczki do drutu - Przecinają one miękkie metale, takie jak miedź lub aluminium.

  • Szczypce do cięcia po przekątnej - tną cienkie druty, takie jak drut fortepianowy lub ogniwa łańcucha jubilerskiego.

Młotki

Młoty to narzędzia służące do uderzania w materiały z siłą, która jest proporcjonalna do masy główki młota. Występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, w zależności od materiału, z którym są używane i ich przeznaczenia. Na przykład młotek może być używany do wbijania dłuta lub śrubokręta w podłoże, a młotek kulisty do kształtowania metalu lub spłaszczania powierzchni.

Imadła

Imadła służą do mocnego przytrzymania obrabianego przedmiotu. Mogą być stałe, co oznacza, że nie można ich regulować ani przesuwać wzdłuż ławki, lub mogą być przenośne i zamontowane na kółkach w celu łatwego przemieszczania z miejsca na miejsce. Szczęki imadła powinny być wyściełane miękkimi materiałami, takimi jak skóra lub masa drzewna, aby zapobiec zgnieceniu obrabianego przedmiotu; ważne jest jednak, aby nie stosować nadmiernego wyściełania, ponieważ zmniejszy to siłę uchwytu imadła na materiale. Mocne imadło będzie miało szeroką podstawę z poprzecznymi klamrami, które łączą się przy każdym końcu szczęk, tak aby nie było szansy na ich rozsunięcie pod naciskiem. Same szczęki powinny być regulowane, tak aby można je było ustawić dokładnie w dowolnej odległości od siebie, co pozwoli na bezpieczne trzymanie dowolnego rozmiaru elementu podczas pracy z innymi narzędziami.

Tokarka do metalu

Tokarka do metalu to maszyna, która wykorzystuje obracające się cylindryczne wiertło zwane "narzędziem tokarskim" do cięcia lub kształtowania metalu. Maszyna ta pozwala na pracę z bardzo małymi częściami i może być również używana do wiercenia otworów, wykonywania gwintów i kształtowania metalu.

Frezarka

Frezarka to precyzyjna obrabiarka, która może być używana do cięcia i kształtowania metalu, drewna i plastiku. Frezarka posiada wrzeciono, które obraca się z dużą prędkością, podczas gdy narzędzie skrawające (bit) porusza się w górę i w dół wzdłuż obrabianego przedmiotu.

Głowica frezująca frezarki może podtrzymywać wiele narzędzi jednocześnie w różnych pozycjach względem siebie. Narzędzia są zwykle ułożone wokół osi prostopadłej do powierzchni stołu, ale czasami do specjalnych celów stosuje się osie poziome.

Ważne jest, aby wiedzieć, jakie narzędzia są potrzebne do obróbki metalu.

Ważne jest, aby poznać znaczenie narzędzi używanych w obróbce metali. Narzędzia te są używane do tworzenia rzeczy metalowych, w tym stalowych, które mogą być bardzo przydatne w wielu dziedzinach.

do góry
Platforma jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl